Burhan Cebeci

Burhan Cebeci ellerini göğsünde kavuşturmuş mavi ceket ve gri kravat var

Merhaba ben Burhan Cebeci

Bir kamu üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktayken erkenden emekli oldum. Üniversitede öğretim elemanı olmama ve mesleğimi çok sevmeme rağmen, hep bir girişimci olmak, bir şeyler üretmek, istihdam sağlamak, hayırlara vesile olmak istemişimdir. Bu yüzden akademik kariyer yapmak için fazla uğraşmadım ve hep işimin yanında yapabileceğim ek gelir arayışında oldum. Fakir bir aileden geldiğim için para kazanmak benim için daha önemliydi. Ek gelir elde etmenin bir çok yöntemini öğrendim, bir çok projeye katıldım ve projeler yaptım.

Bu çalışmalarda bilişim sektörü benim için hep ön plandaydı, interneti hep büyük bir fırsat olarak gördüm. 25 yıl öncesinden bugünleri görüp, gelecekte internetin çok büyük fırsatlar sunacağını anlatan yazılar okuyor ve kendimi bu günlere hazırlıyordum. İnternet sınırı olmayan bir fırsatlar dünyası ve her geçen gün yeni zenginlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. 

25 Yıllık Dijital Deneyim

Sağlıkçı olmama rağmen, tamamen kendi çabamla kodlama öğrendim. Sonradan Açık Öğretim Fakültesi Web Tasarım ve Kodlama bölümünden neredeyse hiç çalışmadan 2 yılda mezun olup diplomamı aldım. Zaten 25 yıldır içinde olduğum bir konuydu. Ayrıca Google ile çalışmanın kârlı bir iş olacağını gördüğüm için sunduğu her şeyi öğrenmeye çalıştım, videolarını izledim, sınavlarına katılarak Google Sertifikası almaya hak kazandım. 
Uzun yıllar önce hazır site ve hosting hizmeti verdiğim www.sitenhazir.com sitesini, daha sonra ve web tasarım ve SEO hizmeti verdiğim https://horizonwebdizayn.com sitesini kurmuştum. Bir web sitesini Google’da 1.sayfaya çıkarma konusunda çok çalıştım, deneyim kazandım, bu konuda yüzlerce referansım var. Bu işler sayesinde binlerce kişi ile tanıştım, yüzlerce web tasarım projesi yaptım, çok iyi paralar kazandım ve kazandırdım. Bir çok kişinin kendi işini kurmasına yardımcı oldum, hâlâ bu konuda çalışmaya devam ediyorum.

Başarı Okulu Eğitimlerinden Örnekler